| NYØ2002 a întrebat:

Imi puteti face un program de slabire? Adica ce trebuie sa mananc dimineata, dupa ce scap de la scoala si seara daca este ceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| loveyouschatz a răspuns:

Dieta Rina îți recomand sau dieta Ketogenica

| NYØ2002 explică (pentru loveyouschatz):

Eu nu iau nu iau dieta.Eu ma gandeam ca dimineata sa mananc cerala sau ceai si dupamiaza sa mananc pe saturate si seara sa nu mananc dupa 6

| RAY a răspuns:

,De recomandat recomand dimineata o masa bogata in proteine,adica oua sau carne, ocazional carne de porc,vita si mai des carne de peste sau de curcan, pui,dupa masa carbo sanatosi spanac,orez, fasole, cartofi fierti, seara un fruct, iaurt, ceai verde, cafea

https://cum-sa-slabim-sanatos.blogspot.com/......%20slabire

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Câte kg ai?
Ești sănătos?

| NYØ2002 explică (pentru sadrian46):

Am 65 kg sa 67 si vreau sa am vreo 60, si sunt sanatos

| sadrian46 a răspuns (pentru NYØ2002):

Să reduci făinoase și dulciuri este suficient. Nu ai nevoie de o dietă mai aspră.
Să mănânci nu cât ai în fața ta în farfurie, ci să simți când ai început să te saturi și să te oprești atunci.

| Thecurious a răspuns:

Iti recomand sfaturile cercetatorului in nutrritia Gheorhe Mencinicopschi.