| MadnessCaffe a întrebat:

Buna dimineata/ziua/seara.Deci eu am un program destul de dificil cu scoala.Plec la scoala pe la 10:30, mancand cateva sendvisuri, sau uneori chiar nimic.In timpul zilei nu mananc nimic.Seara ajung pe la 19:00-20:30 acasa si mananc o farfurie de supa sau cartofi prajiti sau sendvisuri ori alte mancaruri gatite deoarece am o foame de lup.Nu stiu ce sa spun as vrea sa slabesc cateva kg. (15 ani, 1.80, 88 kg, sa zicem 90 maxim). Imi puteti spune ce as putea face, ce dieta sa tin, ce sa mananc. Ziua nu am cum sa mananc si doar dimineata mai mananc si seara ca nu am de ales.Astept raspuns, va multumesc, orice sfat este apreciat.

4 răspunsuri:
| MadnessCaffe explică:

Cu legumele nu prea le am,asa fructe mai mananc mere, banane, portocale si beau foarte multa apa de felul meu.

@pisikmik nu mananc mereu cartofi prajiti, sa zicem 1 pe saptamana.

@zanesiprintese Nu imi place sa mananc la scoala, poate si pentru ca nu mi se face foame decat atunci cand plec de la scoala si fac 1 ora si jumatate pe drum (3 ore pierdute pe drum), asa ca nu am cum sa nu mananc dupa 19:00-20:00.

Nu mananc grasimi (nu multe, cred ca foarte foarte rar), nici fast-food,KFC, Mcdonalds, chipsuri, sucuri beau mai rar, in rest mananc dulciuri, dar nici cu alea nu ma omor, cam vreo 3-4 cioc. pe saptamana. (nu stiu sigur am dat un nr. aprox.), stiu ca o sa imi ziceti sa reduc din ele (dulciuri), incerc.

Sport nu prea am cand sa fac. Dimineata fac teme, invat, daca plec asa devreme ce sa mai fac si seara sunt mort de oboseala.Sa zicem ca fac sport pe la scoala laughing mai am si ore de sport, etc.

| zanesiprintese a răspuns:

O_o de ce nu poti manca ziua? Nu-ti poti lua un sandwich?! Nu este bine ce faci si mai ales ce mananci seara! Incearca sa ai un program de viata, si mai ales 3 mese pe zi, iar cea de seara nu mai tarziu de 7, hai 8, dar sa fie ceva slab!
Eu m-am obisnuit sa mananc dimineata cum ma trezesc si incerc sa am 3 mese pe zi, nu mai pot manca seara!
Sfatul meu este sa-ti iei ceva de mancare si la scoala si sa mananci destul de bine dimineata!
Mult succes!

| pisikmik a răspuns:

Incearca sa nu mai manaci cu grasimiwinking adica cartofi prajiti:*
si fa sport...alergatul e cel mai bun:* si dupa programul pe care il ia sa alergi o jumatate de ora dimineata e foarte binewinking ca sa mai dai cateva kilograme jos:*

| KittyBuah a răspuns:

Multe legume sh` fructe bauturi doar apa sh` eu am slabit asa[un fel de post]:*funda?smug