| brokxy a întrebat:

Imi puteti recomanda niste pastile foarte puternice pentru memorare pe care le-ati incercat? (Nu imi pasa daca trebuie sa iau zilnic) Nu am mai memorat de un an de cand am dat bacul si acum sunt la facultate, as avea nevoie de putin ajutor pentru ca in doua luni si ceva am sesiune si nu pot retine nimic dupa un an de pauza. Va rog ce pastile stiti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pastile "pentru memorare" zici? Hai să fim serioși, doar ai luat bacu' și probabil NU pe hapuri luate cu pumnul.

exersarea și repetiția, ce-ți spun?

| RoCkKiD a răspuns:

Pastile nu te vor ajuta in asa mare masura pe cat crezi, si iti vor face mai mult rau pe termen lung pentru ca te vor conditiona sa nu poti invata fara.

Daca vrei sa iti antrenezi memoria fa cate un exercitiu de 5-10 min zilnic in care incerci sa memorezi ceva. Poate fi un fragment dintr-o stire sau dintr-o lectie. Pana la sesiune memoria ta va fi in regula dar mai departe tot va trebui sa inveti.

| Legion7X a răspuns:

Eu stiu că legitimă ajută. Acum vezi și tu. Întreabă la farmacie.

https://www.buticulverde.ro/......smo-pharm/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceai verde, sau Vitamax.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Memoria se formeaza daca dormi bine, doar pastilele nu ajuta. Un somn de calitate e obligatoriu pentru memorie.

| AdorDresurile a răspuns:

Eu am luat Cebrium si m-au ajutat destul de mult, recomand