| tzuria79 a întrebat:

Imi puteti recomanda un somnifer foarte puternic, cu sau fara reteta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Aannonimm a răspuns:

ValerianasickAdministrare: 3 x 1 capsula pe zi pentru efect anxiolitic si antistres. Pentru efect somnifer 1 capsula seara la culcare, Sedativ Pc, MELATONINA Mod de administrare: Adulti: seara, o capsula cu aproximativ 30 de minute inainte de culcare. BIEN DORMIR plus MELATONINA
, BIEN DORMIR plus VALERIANA, Imovane Doza este de 1 comprimat seara la culcare. DORMOLIN si DORMOLIN FORTE Mod de administrare: Oral: 1-2 capsule, de 2 ori pe zi cu un pahar de apa.
Pret Dromolin Forte. 30 de capsule in jur de 20 de lei.
NOCTAFIX: Mode de administrare: Seara cu 30 minute inainte de culcare. Dupa administrare se recomanda repaus la pat. Alege tu unu din toate astea astea sunt cele mai bune

2 răspunsuri:
| KanekiMalai a răspuns:

Zi lu tactu sa te bata cu cureaua și sa vezi tu ce te bagi la somn

| tzuria79 explică (pentru KanekiMalai):

Ma poate as incerca, dar, 1. Nu e sunt eu cel care trebuie adormit, 2. Nu-l mai vad pe taicameu de la 17 ani, deci de 20 de ani, ca am 37, asa ca sorry, dar nu merge.