| Iuli113 a întrebat:

Imi puteti spune ce sa fac ca sa ma inalt? Inafara de sport ca deja fac.
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Dormi. Singurul stimul al glandei pituitare (hipofiza) este somnul. Ea este responsabila de foarte multe lucruri, ca hormonii de crestere, mentinerea musculaturii, lipsa ridurilor la oameni tineri.
Detalii : http://www.sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/glanda-pituitara_5934

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce varsta ai? Pana la 22 de ani baietii mai pot sa creasca.Pentru dezvoltarea oaselor innotul este bun.Si exercitiile care necesita intindere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu există altceva, decât să practici sporturi de înălţime cum ar fi înnotul, baschetul, voleiul.
Te pup!

| Morphines a răspuns:

Nu poti face nimic ca sa fii mai inalt, in mod natural vorbind. Poti face operatii pentru asa ceva, caci exista, dar nu cred ca ti-ai dori. Sportul este sufficient, n-ai ce facewinking

| george232323 a răspuns:

Pai...
Ai putea dormi mai mult.
Sau sa iti ieupantofi platforma.

| SandraM a răspuns:

Citi ani ai?

| Dragos12345890 a răspuns:

Din cate stiu eu in afare de sport altceva nu cred ca mai exista ( decat daca incerci faza cu masa de tortura laughing ), Am multi prieteni care sunt inalti si practica baschet si innot, baftawinking