| PsihinG a întrebat:

Imi puteti spune si mie tratamente naturiste pentru astm bronsic?
Va multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bledea a răspuns:

Daca vrei sa scapi de orice problema cumpara'ti oua de prepelita..si nu glumeskhappy :cumpara'ti 10 oua bea'l crud dimineata pe stomacul gol inainte cu o jumatate de ora de a manca si seara... dupa aia iar 10 si tot asa timp de o luna sh sora mea a avut aceeasi problema si nu putea scapa de spray-ul acelaa..deoarece fara el nu putea respira...asa ca mama i-a cumparat oua de prepelita crede-ma sunt foarte bunee. Ouale le gasesti la Unicarm, Kaufland, Careffoul..sau Super marketuri:* sper ca te'am ajutat

| PsihinG explică (pentru Bledea):

Iti multumesc din tot sufletul, asa voi face.
Asa cum spui tu, sunt dependent de acel spray si alte medicamente si m-am saturat de ele.

8 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Cel mai bun tratament sunt şedinţele terapeutice în saline.
http://www.revistafelicia.ro/articol_1002310/terapia_in_saline.html

| Empathizer a răspuns:

Vaccinul antialergic, care se prepara din antigernul la care ai fost depistat ca esti alergic. Homeopatia ajuta si ea mult.

| StanciuElenaAlina2000 a răspuns:

Hello!
Pentru astm ar trebui sa mergi intr-o salina unde sa stai putin timp,(zile) ca sa respiri aerul curat.

| Naturale_Terapii_1980 a răspuns:

Respirati vapori de menta - pentru degajarea
bronhiilor, inhalatiile cu frunze de menta dau
rezultate excelente. Puneti un pumn de planta intr-un
lighean, turnati deasupra apa clocotita si respirati
vaporii fierbinti, cu grija sa nu va ardeti. Pe langa
frunze, puteti adauga si 4-5 picaturi de ulei esential
de menta.
Accesati situl nostru pentru mai multe informatii utile:
http://www.terapii-naturiste.com/remedii_naturiste/astm_bronsic.htm

| PsihinG explică (pentru Naturale_Terapii_1980):

Multumesc mult pentru sfat, o sa incerc!

| Naturale_Terapii_1980 a răspuns (pentru PsihinG):

Ai incercat, rezultate?

| covorulmeu a răspuns:

Alergenii din praful de casa (acarienii) sunt de cele mai multe ori factorii declansatori si de mentinere a starii de imbolnavire. As spune sa elimini in primul rand cauza.
Vezi mai multe pe http://covorul-meu.blogspot.ro/2012/03/dusmanii-din-saltele.html