| Tourniquet a întrebat:

Imi recomandati ce sa iau cand am dureri menstruale? happy.

La scoala, acasa. Pentru ca ma doare burta de nu mai pot. _.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Didw a răspuns:

Kriss; x
Pai incearca sa iei un Algocalin. sau eu de multe ori cand ma simt rau din cauza menstruatiei (cand ma dare burta) iau un Nurofen de durere. te pup kiss

13 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Ketonal, e un antiinflamator si analgezic foarte puternic care merge extrem de bine in dureri menstruale. Dar si o vizita la ginecolog sa afli cauza durerilor. E posibil sa ai o raceala puternica si poate ai nevoie si de antibiotic.Racelile netratate la timp dau probleme mari mai tarziu.Multa sanatate!

| cami_5314 a răspuns:

Saridon si Algocalmin

| Daiana90 a răspuns:

Pai este un medicament mic si rozhee hee ibalgin, imediat imi trece durerea e foarte bun, si iti recomand sa nu iei numai medicamente mai bine fa multa miscare si incearca sa uiti ca esti la menstruati, distraget-i atentia cu ceva.: sper ca te-am ajutat:*:*: la mine merge mereu

| zanesiprintese a răspuns:

Eu iau ketonal retard(are efect prelungit) cu omez(pansament gastric). Sa nu va aud ca sunt nebuna sua mai stiu eu ce! Medicul a spus ca f bine ce iau! Deci... ciocul mic!

| Alina_9354 a răspuns:

Nurofen forte e foarte bun dar efectul nu tine prea mult, eu mai iau Aulin(am citit pe prospect ca e bun pentru dureri menstruale, eu il foloseam pentru dureri de dinti)!

| Adelinesmile a răspuns:

Iti recomand un nurofen pentru dureri. eu nu am dureri menstruale, dar sora mea are.

| Dianna a răspuns:

Ia no spa ca e foarte bun. o spun din proprie experienta

| alexa18 a răspuns:

Ia Ibuprofen. E foarte bun pentru durerile menstruale. Si eu iau si nu simt nicio durere.
Pa pa!

| pisicutzaa a răspuns:

Algocalmin astea poti lua si 2 pe zi dar, poti lua si ketonal e mai tare dar doar una pe zi, nurofen, etc. pup

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Ibalgin, nospa, piafen si pune o sticla calduta cu apa pe burtica, iti calmeaza durerea

| alexutza697595 a răspuns:

Eu iau nurofen forte pentru dureri. Mai este bun si NO-SPA. Cel mai bine e sa te duci la o farmacie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia ibalgin de l farmaciehappy este pastiluta aceia mica si rozhee hee big hug ti-l dau cu cea mai mare calduralove struck este super bun

| Any_1345 a răspuns:

Mise intimpla si mie dar beau pastile `de citramon p` si peste un timp imi trece.