| deuceD a întrebat:

Imi simt gatul uscat cand ma trezesc. Dupa 1 ora imi trece. Am 15 ani, nu fumez. Problema e de 1-2 saptamani. Poate fii considerata o ipoteza faptul ca am mancat granule goale de ceai granulat cu vitamian C?(stiti voi ceaiul granulat am mancat gol destul de mult). Am niste besici in fundul gurii nu stiu daca e normal dar nu sunt cu puroi.Am avut si puroi dar am luat antibiotice( 1 cutie de 10 comprimate de oxacilina tableta interval 8 ore) si mi s-a dus puroiul. Oare am probleme cu glandele salivare? Poate fii o infectie in gat? (marti ma duc la medic pentru ca atunci sunt programat) Pana atunci as putea sa imi dau un diagnostic aproximativ singur? Astept raspuns, dau si funda +vot raspunsurilor folositoare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| deuceD explică:

Am uitat sa spun ca am tusalaughing Dar nu tusa seaca. Dupa antibiotice am scuipat o gramata de flegma(scuzati expresia) cu densitate mare. Acum am tusahappy dar nu tusa seaca. Nu ma deranjeaza prea tare, dar poate ca imi ingreuneaza respiratia si respir pe gura, e doar o posibilitate astept parerihappy

| LeonardXD a răspuns:

Si eulaughing.dar trecebig grin (parerea mea)