| fourteenapril94 a întrebat:

Imi spune cineva maxim 10 leacuri babesti pentru acnee?

Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Eu pentru a scapa de acnee am folosit creme 100% de ulei pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation. Iti recomand sa le folosesti daca inca ai probleme cu acnee si puncte negre.

| TheAbletoloveyou a răspuns:

Spirtul
Curatarea cu bicarbonat de sodiu
Lamaia.
Acnee-un tratament babesc vechi cu rezultate sigure este si folosirea preparatului obtinut din otet de mere cu hrean. Se iau 2 bucati radacina de hran mai mici, se curate si se dau prin razatoare. Se pun intr-un borcan si se amesteca cu otet de mere astfel ca hreanul sa fie bine acoperit. Hreanul va lua din taria otetului, iar otetul din cea a hreanului. Lasti borcanul sa stea la macerat timp de 3 saptamini intr-un loc intunecat si calduros, apoi va spalati fata cu acest amestec evitind contactul cu ochii. Daca vi se pare totusi ca e prea puternic, amestecati-l cu apa, se are in vedere ca persoanele cu ten sensibil pot face iritatii. Tratamentul se face stergind fata cu acest amestec in fiecare seara cu 1 ora inainte de culcare, apoi se spala fata cu apa calduta.
Bafta, si multa sanatate! happy