| L4500 a întrebat:

Imi spuneti si mie va rog cum ma pot trata de hernie hiatala axiala sau sa-mi spuneti un medicament mai bun...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Hernia hiatala, daca este simptomatica, se poate trata strict prin interventie chirurgicala. Nici un medicament nu are nici o eficienta. Poti incerca cu o dieta: sa mananci de 5 ori pe zi, cantitati mici de mancare, fara nimic acidulat, acru, piperat, iute si tip de 45 de minute dupa masa sa stai in picioare/mergi, dar sa nu stai jos, sa nu te apleci si sa nu stai intins in pat. Ultima masa trebuei sa fie cu minim 3 ore inainte de culcare

1 răspuns:
| Nyko05 a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la doctor sa iti recomande el ce medicamente trebuie sa iei.
Fundita?batting eyelashes