| Ioana9769 a întrebat:

Imi urmaresc menstruatiile din mai, anul trecut si am observant ca sunt de 35 de zile. Dar luna trecuta, a fost de 28. Acum, au trecut 31 de zile de la ultima menstruatie.
Care ar putea fi cauza pentru care "a venit" mai repede luna trecuta? Ar putea avea legatura cu faptul ca am luat antibiotice pe la inceputul lunii februarie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| shainitainii a răspuns:

Sunt unele femei care nici la varsta de 40 de ani nu au o menstruatie exacta. E oricand posibil sa iti vina mai devreme sau mai tarziu dar da, sigur si antibioticele sunt devina.

5 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Pastilele de obicei nu o fac sa vina mai repede, menstruatia nu e mereu exacta.

| Iulyana99 a răspuns:

Nu are nicio legatura cu medicamentele pe care le-ai luat.Este ceva normal ca uneori menstruatia sa nu vina regulat.Calmeaza-te,nu trebuie sa te ingrijorezi! La mine nu a venit niciodata regulat, dar nu e nimic anormal in asta. Sper ca te-am ajutat :*

| shainitainii a răspuns (pentru Iulyana99):

Ba da, unele medicamente fac menstruatia sa vina mai devreme sau mai tarziu.

| Iulyana99 a răspuns:

Nu are nicio legatura cu medicamentele pe care le-ai luat.Este ceva normal ca uneori menstruatia sa nu vina regulat.Calmeaza-te,nu trebuie sa te ingrijorezi! La mine nu a venit niciodata regulat, dar nu e nimic anormal in asta. Sper ca te-am ajutat.

| medana29 a răspuns:

Poate fi de la antibiotice dar poate fi si de la timp sau chiar o răceala acolo jos. Iti recomand sa nu umbli in picioarele goale pe jos sau sa folosesti apa rece cand te speli... Menstruatia nu are mereu o data fixa dar depinde si de tine uneori.
Oricum stai linistita..important este sa-ti vina tongue