| anonim_4396 a întrebat:

Imi vine sa vomit. Ce sa fac sa nu mai am senzatia asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fa ti un ceai de menta sau pentru senzatia de voma poti incerca si metocloprapid picaturi sau comprimate

| Azµre a răspuns:

Metoclopramid, omez.

| michelia a răspuns:

Daca nu-ti trece cu un ceai gastric ( are multe in el- galbenele, sunatoare, patlagina ) si e grozav si la starile de voma, atunci mai bine vomiti si gata.
Ai toxine si vor sa iasa din corp.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Metoclopramid, sau ceai de menta rece baut cu inghitituri mici, eventual cu lamaie ca sa taie greata, daca ai!

| facepalmlol a răspuns:

Mananca o felie de lamaie, iti taie din greata si trage de fiecare deget de la mana usor, si in acelasi timp apasa.

| Ana0Maria a răspuns:

Ia Metoclopramid

| Mikiass a răspuns:

Stai cum era: " Daca viata iti da lamai fa limonada" bea si tu un suc de portocale sau nu stiu o limonada. vezi u. FUNDA?

| CaMeLya_5874 a răspuns:

Bea un ceai cald de romanita...iti va trece repede

| Ionyyyy a răspuns:

Bea apa minerala.