| Kyou a întrebat:

Hey, TPU, putin ajutor, va rog! Am mancat cam mult azi si acum imi e foarte rau, imi vine sa vomit si nu pot. Serios, ma simt groaznic, parca mi se intoarce stomacul pe dos si pentru prima data vreau sa vomit in speranta ca o sa scap de senzatia asta. Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

Baga-ti o periuta de dinti sau 2 degete in gat pana iti vine senzatia aia sa vomiti.

| Kyou explică (pentru AtateaConditii):

As fi ipocrita daca as spune ca n-am incercat laughing

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți lua o pastiluță de Metoclopramid.
Pa, pa.

| GEEK a răspuns:

Hei. :3

Păi, poți lua o pastilă de greață, nu știu exact cât costă, și cum se numește, dar poți întreba la farmacie. happy

Biie. :3

Sper că te-am ajutat.

Sănătate.

| ViViAnALaNa a răspuns:

Pai poate ai mancat ceva stricat, sau poate o fi de la caldura, eu una cand ma apropii de boala, am senzatia de voma, dar nu vomit happy

| Bewaree a răspuns:

Si eu ma simp asa cand mananc mult incearca ca iei o pastila de anti vomitat sau te culci si dimineata n-o sa mai ai nimica sau daca vrei ceva mai rapid baga-ti degetul pe gat si o sa vomiti si gata tia trecut FUNDA?

| BlendeaAdriana14martie2000 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mananci putina lamaie...si iti trece greata imediat. si icna ceva s ao pui pe mama sua bunica ta sa te frece cu otet pe ambele maini. big grinsuucces. funda? big grin