| anonim_4396 a întrebat:

Imi vopsesc parul de un tip si a inceput sa se arda.imi pica foarte tare, cand il piaptan imi pica ff mult.chiar si daca imi trec mana prin el imi pica...de un timp nici nu mi-a mai crescut.ma spal pe cap tot la 2 zile pentru ca altfel nu mai are volum.imi poate dauna acest lucru? ce sampon s folosesc sa-mi creasca mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| billy69 a răspuns:

Folosesti si placa?
Si eu ma vopsesc de ceva ani, am avut aceiasi problema, dar nu din cauza vopseli, desi dauneaza si ea, ci din cauza ca foloseam aproape zilnic placa de intins parul, sampon folosesc fructisul de la garnier si masca... m-am obisnuit cu ele si da rezultate!happy

2 răspunsuri:
| anonim_2791 a răspuns:

De ce nu mergi la o farmacie sa intrebi sau la un cuafor

| cristina_5268 a răspuns:

Nu cred ca un sampon te poate ajuta. Du-te la un specilist. bafta