| eueueueu91 a întrebat:

Cum ce credeti ca este mai bine sa imi spal parul? Am inceput sa am probleme cu parul, cade foarte mult. Nu stiu cu ce sa mai ma dau.

Ce sa folosesc, sapun cu sufl sau sa trec inapoi la sampon?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lara123 a răspuns:

Nu cred ca e din cauza samponului. Am trecut si eu prin asa ceva. Dupa ce am incercat tot felul de sampoane impotriva caderii parului si tot felul de masti, am ajuns la vitamina a uleioasa. O gasesti la farmacie, costa in jur de 4 lei. O poti amesteca cu ulei de masline, o aplici la radacini si lasi masca in jur de o ora, apoi te speli. Poti incerca masca de doua ori pe saptamana. Dupa prima saptamana o sa vezi diferentawinking. Sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Fa-ti un grad de anemie( hemograma, sideremie) fiindca lipsa fierului in organism da caderea parului.

| Eddie28 a răspuns:

Poti sa mergi la dermatolog. El iti va recomanda un sampon care sigur te va ajuta