| Ralu_Raluka_1995 a întrebat:

In a cata saptamana incepe fatul sa miste si trebuie neaparat sa vomiti ca sa fii insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

La jumatatea timpului se misca adica la 4 luni jumate.Nu neaparat cu vomatul asta dupa ce am vorbit cu mai multe colege.Eu pana la 6 luni de sarcina incepind cu luna 2 jumate vomam in continuu era ceva de groaza. Asta cu prima sarcina cu fata.Si cu a doua sarcina am vomat dar nu asa de mult doar o luna.Nu stiu din ce motiv ca era a doua sarcina sau pentru ca era baiat. Mister.

1 răspuns:
| Catrice a răspuns:

Era regula ca dacă vomiți ești gravida? Nu-mi amintesc sa fi scris asta în cărțile de medicina thinking