| andra95_6739 a întrebat:

In care parte este apendicita? urgent dau funda:

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 123948 a răspuns:

Raphael...:intram p acest site sa ajutam.nu sa ne dam desteptiwinking...
deci eu am fqt operatia d "apendicita'(daca eu vreau sa ii zk asa, asa ii zic indiferent daca e corect sau nu, aici nu asta conteaza) sh p mine m-a durut in partea dreapta sh operatia tt in dreapta ti.o facewinking...te pup kiss ai grija d tinewinking

9 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Observ ca nu conteaza cum e corect, spune fiecare cum il taie capul. GRESIT! Cine spune 'ma doare migrena'? Ok, atunci la plamani exista boala numita PLAMANIE nu pneumonie, in loc de constipatie zicem ASTUPATIE si re-inventam limba romana. SIDA in care parte e? Dar boala lui Alzheimer? Nu mai vorbesc de boala lu' Calache, e binecunoscuta. Ca sa fie clar, cititi raspunsul lui Raphael si adaugati detaliul ca apendicele se afla in partea dreapta, mai jos de ficat. Sanatate!

| Anonymus314 a răspuns:

Dreapta

| Anonymus314 a răspuns:

Raphaele,daca e sa o luam asa,nici ardei nu se spune ardel... cu toatea astea e folosit de multa lume, nu cred ca, conteaza atat de mult.

| ionica56 a răspuns:

Apenticita este o boala.
Te referi la apendice.
Este in dreapta.happy

| Raphael a răspuns:

Nu se scrie "apendicita", ci apendicita! Nu poate fi in stinga sau dreapta decit in capul cuiva incult cu draci, fiindca e o boala, nu un organ sau obiect... Apendicita este afectiunea in care apare o inflamatie a apendicelui. Acuma ghici ce-i ala apendice si unde se afla?

| CandyGirl_5618 a răspuns:

Dreapta

| Lupisorand a răspuns:

Salut e in partea dreapta!

| mark_6798 a răspuns:

Dreapta, in stanga doar daca ti se rupe plasa care iti tine matele.

| TenKo a răspuns:

Este in partea dreapta