| Vernusio a întrebat:

In cat timp ar trebui sa isi faca efectul medicinal un ceai?(daca isi face)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dfeel a răspuns:

Depinde de ceai. Un ceai laxativ spre exemplu poate sa isi faca efectul si in cateva ore.
Oricum de regula ceaiurile trebuie baute o perioada mai lunga ca sa produca efecte.

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Da, își face efectul, ca oricare medicament sau supliment. Poate dura minute bune sau chiar doua ore.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Ceaiurile naturiste consumate zilnic isi fac efectul dupa ce au fost digerate si asimilate toate elementele benefice din acestea. Poate dura o ora sau doua.Meriti"a doua sansa"

| CocoCosty2000 a răspuns:

Cam ori ce medicament pana isi face efectul dureaza 10 min