| CarwashOnisor a întrebat:

In cat timp de la injectare întramuscular, acționează algifen?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim dragule ai prospect citeste l ai medic de familie suna l

| doctorandus a răspuns:

Trebuie sa actioneze rapid, cu exceptia cazului in care este decanoat (depozit).

| CarwashOnisor explică (pentru doctorandus):

Aveam o durere severa și am întrebat crezând ca cineva va răspunde mai rapid decât efectul analgezicului? cam 25 de minute după ce mi l-am administrat

| Catrice a răspuns:

Orice medicament IM (intramuscular) acționează după 30min. IV (intravenos) acționează mai rapid