| blintzz a întrebat:

In cât timp dispare nicotina din corp? Sa zic ca fumez un pachet la 2 zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa un an, daca te lasi de fumat de tot.

| alinadianaaa a răspuns:

Nicotina din plamani nu va disparea niciodata, incearca sa reduci cantitatea de nicotina pentru sanatatea ta.

| Adiav a răspuns:

Dureaza destul de mult timp

| MegSter a răspuns:

Uite iti dau un sfat si ceva raspuns.
Nicotina nu va disparea cu totul nici o data dar tu trebuie sa ai grije sa nu fumezi si sa nu stai printre fumatori deoarece iti va creste tensiunea si plus ca vei putea pati ceva adica vei fi mai vulnerabila la orice de la tigara dar ii mai bine asa deoarece macar nu vei muri din cauza tigarii si nici macar nu vei avea probleme cu respiratia sfatul meu prietenesc ii sa nu fumezi sa nu bei alchool si nici cafeaua nu-i sanatoasa iti spun sincer sper ca te-am ajutat si nu uita daca nu bei alchool si nu fumezi vei duce o viata fericita alaturi de toti cei dragi tie si nu vei mai avea probleme financiare din cauza ca nu mai ai bani ca ti-ai dat ultimii bani pe bautura si tigari

| Christian1998 a răspuns:

La cinci zile după – nicotina dispare total din organism.