| rainboww a întrebat:

Hei! :X cam in cat timp dispare nicotina din sange?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Depinde de cât de multă ai inhalat.De obicei trebuie să dispară în maxim 5 ore, însă depinde de la organism la organism.

Baftă.

6 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

X depinde max c im 5 h succes happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In sapte ani. fara tigara de loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da rainbow.acum depinde si cata ai in sange.intra usor dar iese greu, e valabil si pentru alcool.sau alte droguri.mie mi-a placut tigara mult de tot.imi place si acum.dar m-am lasat de fumat de vreo 17 ani.intr-o zi pur si simplu. dupa 17 ani inca mai visez ca fumez, si-mi vine sa fumez.de aia l-am lasat. ajunge sa te stapaneasca si atunci esti un rob al placerii tale.si apoi cand intra nicotina, in sange corpul fabrica anticorpi ca sa o elimine.cand nu mai fumezi acestia neavand cu ce sa se ocupe, incep sa ceara alta nicotina.asa se instaleaza dependenta.si nu dispare fiindca chiar daca nu fumezi tu, fumeaza altii. fumatul pasiv este mai periculos, fiindca odata cu substantele nocive din fumul expirat de altii inhalezi si microbii sau virusii expirati de catre acestia.deci; fara titiun.

| rainboww explică (pentru anonim_4396):

Eu am tras de 5-6 ori nu am tras mult in total cred ca o tigara... tot in 7 ani va disparea de tot?

| Iftimoaia_Ionut_1999 a răspuns (pentru rainboww):

Si eu acum vreo 2 saptamani am făcut același lucru, am tras vreo 7 fumuri, nu mai fumasem de 7 luni daca am tras șapte fumuri in cat timp dispare nicotina din sânge?