| annnna1234 a întrebat:

In cat timp metastazeaza cancerul osos (osteosarcomul)? daca in urma cu trei saptamani nu erau prezente metastaze vizibile poate da atat de repede metastaze?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Metastazele pot aparea oricand. osteosarcomul este o tumora agresiva, situatia se poate schimba de la o zi la alta. Tumopra nu a debutat in urma cu 3 saptamani, deci nu conteaza ca artunci nu erau metastaze.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Depinde de la un organism la altul, forma de cancer poate fi una agresivă și poate metastaza extrem de repede!
Pa, pa.