| anonim_4396 a întrebat:

ce imi puteti spune despre Cancerul Pulmonar cu celule mici care are metastaze la ficat? M-ar intersa Tratamentele si ce se mai poate face!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De obicei raspunde bine la prima cura de chimioterapie. Daca pacientul nu a mai facut chimioterapie inainte, este posibil ca dupa 6 sedinte tumorile sa se micsoreze extrem de mult si timp de 6-24 de luni sa duca o viata absolut normala. Dupa aceea, cancerul va intra din nou in evolutie si nu va mai raspunde la chimioterapie (daca nu apare vreun medicament nou pana atunci).

| CuriousStuff a răspuns:

Tratamentul ti-l da oncologul, avand in vedere ca e metastazat tratamentul o sa fie mai anevoios, iar "ce se mai poate face" tot onclologul iti poate spune. Nu putem sa ne dam cu parerea pe astfel de subiecte atat de sensibile.
Sanatate.

| coco4782 a răspuns:

Cunosc persoane care au scapat de cancer fumand marijuana