| darts01 a întrebat:

In cat timp mori de obicei dupa ce afli ca ai cancer de testicul sau de prostata daca nu te tratezi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cancerul are mai multe stadii, depinde in ce stadiu e descoperit.

| metehne a răspuns:

Nu cred că există un termen anume. Fiecare organism reacționează diferit, deci depinde.

| cezar003 a răspuns:

Orice forma de cancer poate fi prelungita cu tratamente pana la adanci batraneti, insa la cancer de boase se extirpa zona afectata si nu mai trebuie tratament. faci citostatice (chimioterapie) decat daca sunt afectate organe vitale sau membre, daca nu, tai ouale si traiesti mai departe