| YahOOzOOp a întrebat:

In cat timp se elimina apa din organism? thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| greieras a răspuns:

Buna Gabriella sunt Mirela si sunt asistent medical generalist.ai pus o intrebare scurta dar destul de interesanta. uite ce iti pot raspunde : apa se elimina prin mai multe cai una ar fi prin urina ar mai fi prin transpiratie si prin perspiratie.Apa se elimina si in functie de cat consumi avand in vedere greutatea organismului si mai sunt 2 factori destul de importanti in eliminarea apei efortul fizic care favorizeaza eliminarea acesteaia si ca ultim factor este alimentatia. uite iti dau un exemplu clar : sarea retine apa din organism si practic nu mai favorizeaza eliminarea apei. sper ca te.am putut ajuta spor in hidratare happy

| gigel68 a răspuns:

Pe cale naturala sau fortata?

Răspuns utilizator avertizat