| Barbie_9607 a întrebat:

Daca fumezi vreo 2-3 luni cate 2 tigari pe zi in cat timp se va elimina fumul din organism? si daca se va vedea la analize?
funda

Răspuns Câştigător
| Klara a răspuns:

Eh...stai linistita ca nu se vede. Decat daca fumezi in cantitati industriale de mai mult timp si tragi in piept. Atunci o sa-ti afecteze plamanii. Si eu fumez social, cam ca tine, doar ca de mai mult timp si la analize mi-au iesit plamanii perfecti 100%.

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Fumul se elimina in 5 secunde, poate si mai putin, dar nicotina, gudroanele si celelalte substante cancerigenepe care le contine tigara nu stiu cand, sau DACA se mai elimina! De vazut nu se vede nimic la analize in aceasta faza pe care o spui tu! Poate doar sa mirosi a tutun!

| yellowalien a răspuns:

Nu stiu in cat timp se elimina acele substante care iti raman in plamani, dar stiu ca se elimina mult mai bine daca faci sport! happy
Tatal meu fuma cam 10 tigari pe zi, insa plamanii lui aratau mult mai bine decat ar fi trebuit datorita faptului ca de 2-3 ori pe saptamana merge la sala si joaca fotbal cu colegii. [bine, asta acum mult timp, caci s-a lasat de 3 ani si se simte mult mai bine fara on the phone

| kidulinha a răspuns:

Nu stiu daca se va vedea sau in cat timp trece dar daca vrei sa nu se vada bea lapte... mult lapte... tongue si nu o sa iasa fumul in analize. chiar daca e acolobig grin in plamanitongue

| YOLO3e333 a răspuns:

Din cate stiu daca numai fumezi deloc timp de 1-2 ani atunci esti curat.