| Mogiojojo a întrebat:

Vreau un raspuns urgent. Cum se elimina sulful din organism, prin ce metode?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Invers cum a intrat. happy

| darrio2007 a răspuns:

Prin urină.

| ziftode a răspuns:

Daca l-ai inghitit - VOMITA (doua degete in gat)
mancanca oua crude (fara coaja, evident), astea sunt antidot universal si neutralizeaza cam orice otrava
si du-te la spital, or sa iti faca spalaturi stomacale
si o sa iti dea un antidot exact pentru sulf
de asemenea daca a ajuns in organism altfel (injectat, sau mai stiu eu ce), tot la spital antidotul care trebuie

iar eu nu gasesc pe google antidot pentru sulf, doar asta:

https://stirileprotv.ro/......-grav.html