| sarsuraki a întrebat:

In cat timp se vindeca gastrita acuta daca tin un regim adecvat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca tii regim si faci tratament, cam in 6 saptamani o sa fii in regula. Sigur, regim vei tine permanent, nu vei mai renunta la el.

| Aliutza a răspuns:

Numai un medic autorizat poate sa-ti spuna asta, pe baza unor analize. Si, uneori, nici medicul nu poate. Depinde cum reactioneaza organismul tau la regim. Apropo, regimul trebuie sa fie stabilit tot de medic, nu poti sa te iei dupa alte persoane care au sau au avut gastrita. Fiecare organism e diferit. Nu`ti fie teama sa mergi la medic si nici de analize. Simti doar o intepatura atunci cand iti baga acul in vena si cand iti trage sange nu te mai doare, ci simti asa, ca o chestie care te apasa pe locul respectiv.
Eu iti doresc sanatate, sa te vindeci cat mai repede!

| sarsuraki explică:

Am facut analize. Gastrita acuta nu se vindeca niciodata de trebuie sa tin regim permanent? Adica nu o sa mai mananc inghetata sau cartofi prajiti niciodata?