| Nedeeamari a întrebat:

In cat timp trec cosurile cu Eryfluid si cum se aplica?

Mentionez ca-l folosesc de vreo 2 saptamani si nu vad rezultate.

Ma gandesc ca poate nu-l aplic corect.

Stie cineva care este aplicarea corecta? Ceva sfaturi?

DAU FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bibi518 a răspuns:

Cum l-ai folosit 2 saptamani daca nu stii cum se aplica? O_o
in fine... uite aici, asa se aplica:
In general, una sau doua aplicatii zilnic. Aplica Eryfluid, fara sa freci, cu ajutorul unei bucati de vata, pe pielea curatata in prealabil si uscata. Spala mainile dupa folosire.
Evita contactul cu mucoasele si cu zonele sensibile: regiunea subclaviculara, gatul, conturul ochilor. Daca s-a produs acest contact, clateste-te cu apa.

Daca esti alergica la eritromicina sau la familia macrolidelor si a compusilor inruditi nu folosi acest produs.

poti sa ai si reactii cutanate si alergice: iritatii, prurit, eritem. Senzatie de uscaciune a pielii, la inceputul tratamentului.

! Desi multi folosesc cate creme ca sa nu mai aiba cosuri, eu te sfatuiesc sa incerci sa te speli de cat mai multe ori pe fata sau sa te speli cu apa de la ceaiul de musetel.Desi sunt retete "babesti" dau rezultate, dar nu-i nici o problema daca folosesti creme sau alte chestii de astea, numai sa ai grija la ce contin produsele, sa nu fi cumva alergica la ele.
Sper ca te-am ajutat, bafta! happy

| Nedeeamari explică (pentru bibi518):

Tu ai folosit Eryfluid? Da rezultate? happy

| Nedeeamari explică (pentru bibi518):

Tu ai avut cosuri? Cum ai scapat de ele? Am sanse sa scap vara asta daca ma spal des pe fata (ceea ce fac deja) si daca dau cu Eryfluid?

| bibi518 a răspuns (pentru Nedeeamari):

Am avut si eu cosuri, dar nu multe, nu stiu de ce, dar asa a fost, eu nu am avut mari probleme cu cosurile, dar ca sa scap de ele ma spalam des pe fata, mai tarziu am aflat ca poti folosi si apa de la ceaiul de musetel.In legatura cu crema asta Eryfluid, am folosit-o o singura data si a dat rezultate, nu stiu de ce la tine nu functioneaza.
In general nu imi plac cremele pentru cosuri, singura pe care am folosit-o fiind Eryfluid.
Nu stiu sa iti spun daca vei scapa vara asta de cosuri, pentru ca fiecare persoana reactioneaza diferit la anumite creme si tratamente, deci cel mai potrivit este sa te prezinti unui medic si sa ii spui problema ta, iar acesta iti va prescrie ceva potrivit big grin