| Lory37 a întrebat:

În cât timp trece candidoza vaginala? Cu tratament (pastile care se iau pe cale orala)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Candidoza vaginala, de obicei se trateaza cu ovule timp de 7 zile, dar daca aceasta este recurenta, se poate trece la un tratament oral si acesta dureaza in mod normal tot 7 zile, iar in cazuri mai severe, 14 zile continue si apoi o data pe saptamana timp de 6 luni.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depinde doar de organismul tau cum va răspunde la tratament, nimeni nu stie, tu ia tratamentul asa cum ti a prescris medicul, si orice reactie adversă ai mergi si discută cu medicul tau ca sa ajusteze el tratamentul.Ce varsta ai?