| kros a întrebat:

In cat timp trece o vanataie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Între 7 și 10 zile.
Comprese reci pentru a ajuta circulația sangvină.
Pa, pa.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In 7-10 zile, depinde de cat de mare este.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Depinde de fiecare, la mine de ex.in 3-4 zile.

| oz a răspuns:

2-3-4 zile cam asa la mine.

| DeeaPustoaica a răspuns:

Depinde de gravitate si marime. Si bineinteles si de corpul omenesc. Depinde si de rezistenta organismului. In general dureaza 2 saptamani.

| marsy a răspuns:

Depinde de organism... la mine de ex. nu trece asa repede... in vreo 6 zile. tongue

| LiLlYAnNe a răspuns:

Cred ca in mai putin de 5 zile nu trece

| Roxu a răspuns:

Depinde cat de mare estethinking cam 1-2 saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de la ultima cazatura cu bicicleta, nu mai am nici un semn. Deci cam o saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bro, care bicicleta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 48 de ore de la echimoza (vanataie ) se aplica comprese calde se tin 10 minute, se aplica de 3-4 ori pe zi.
- sursa wikipedia.
Daca aveti o vanataie, nu luati aspirina sau un alt derivat, se va vindeca mai greu.
Timpul de resorbtie este in functie de varsta, se resoarbe mai repede la copii decat la adulti (daca aveti alta informatie puteti completa)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar o vanataie la ochi trece tot in intervalele astea de timp?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine, vanataia de la degetul mare de la picior(dupa ce mi l-am luxat) mi-a trecut dupa 6 zile.