| chibiusa a întrebat:

Am o vanataie pe picior si tot se extinde. am fost la medic si acesta mi-a zis ca e doar o vanataie si ca va trece in timp.
da da sigur, pacat ca o am de aproape un an (in septembrie) si nu se duce, doar se mareste si se face mai vanata.
chiar nu mai stiu ce sa fac si nici macar nu stiu ce am, pentru ca medicii imi spun ca nu e nimic, trece in cateva zile crying

help please

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Bunny a răspuns:

Sigur ai fost la medic? Si i-ai specificat ca e din septembrie si se tot extinde? Eu nu prea cred ca e vanataie.Ti-ar fi trecut de mult si nicidecum nu s-ar fi extins.Mai consulta si alti doctori si da toate detaliile posibile(poate gasesti un doctor prin recomandari). Succes.

| FallenRichard a răspuns:

Ei bine,un singur lucru cauzeaza asta din cate stiu,diabetul,insa de atata timp sar fi instalat cangrena si ai fi ajuns la amputare,ciudat,fa-ti niste analize de sange,eventual siun dermatolog, sau endocrinolog, de la probleme hormonale.Nu sta, fiindca nu-i de joaca!

| Intruder19 a răspuns:

Cel mai bine sa consulti un dermatolog pentru ca el este singurul ce iti poate da un raspuns exact.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai gija mare probabil vanataia s-a transformat in cancer sau o tumoare fa-ti un control special

| Razvan94 a răspuns:

Esti sigur/a ca nu ai continuat sa te lovesti in acel loc?