| emma2002 a întrebat:

In cate zile invie ouale de paduchi? imi ziceti si mie? va rog!:*:*:*fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ouale de paduchi( Pediculus humanus capitis) eclozeaza intr-un interval de 6-9 zile( dupa alti autori, intre 7-10 zile).Din oua ies larve care devin adulti (capabili de imperechere si depunerea oualor ) in aproximativ 10 zile de la eclozare.

| Bailey a răspuns:

Cam intr-o saptamana. Scapa de ele cat mai repede.

| StamateAlina1987 a răspuns:

In general 9 zile.
Iti recomand un tratament natural daca ai probleme cu paduchi, un gel pe baza de ulei pur 100% de arbore de ceai de la Thursday Plantation.
Este foarte puternic si rapid, si iti zic asta ca am vazut la fratele meu cand a avut paduchi si oua de paduchi cat de repede a scapat.