| justfriend a întrebat:

In ce consta examinarea medicala pentru a intra la Academia de Politie? As vrea sa stu mai exact cum se desfasoara aceasta si mai ales cum se realizeaza controlul ginecologic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RoxyRoxana99 a răspuns:

Controalele sunt ca pe vremuri, mai mult din intrebari.
La ginecologie te întreaba dama menstruatia vine regulat, daca ai luat anticonceptionale vreodată, daca ai copii sau avorturi. Daca esti băiat te întreaba daca ejakulezi des, daca se poti urina normal si daca te-ai mastrbat vreodată si ai avut probleme dupa aceea.
Restul controalelor sunt superficiale. Doar pentru ECG si dermatologie te dezbracă, atat. La oftalmologie te pune sa citești niște litere si sa vezi niște culori (ai grija sa nu ai dioptrii mari, adica peste 4), la dentist doar se uita in gura ta. La ortopedie se uita la picioare si la coloana vertebrală. Atat!