| InfiniteBeing a întrebat:

In ce farmacii sunt cele mai mici preturi la medicamente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Farmacia Tei e printre cele mai ieftine dar sunt cozi mari acolo.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cauta mai mult in farmaciile de cartier.

| Adry05 a răspuns:

Eu unele le-am luat la preturi geniale din Sensiblue cu cardul lor. Gen aveam niste pastile care costau 52 si le-am luat cu 40 cu reducerea de pe card.

| Donsavas a răspuns:

Farmaciile au carduri de fidelitate care reduc din prețuri. Medicamentele compensate sau semi compensate se dau cu prescripție persoanelor asigurate de la medicul curant specialist. Medicamentele generice sunt cele mai ieftine. Produsele de infrumusetare si prevenire a bolilor pot fi găsite și la plafar. Sunt costisitoare cele de calitate superioara si de multe ori, sunt calitative doar cu numele. Învățând cum, organismul se poate vindeca si singur iar la medicatia farmaceutică sunt n variante la indemana omului, naturiste si sigure de lipsa reacțiilor adverse, chiar dacă efectul terapeutic nu este recomandat.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Mie mi se pare ca la Catena dar poate aveau preturile mai mici doar la medicamentele pe care le-am luat eu.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

In Bucuresti doar Farmacia Tei are preturi cu adevarat mici. In plus poti vedea pe net atat pretul cat si stocul la un anumit produs. In rest Catena, Dona si Punkt sunt mai mult sau mai putin la fel daca folosesti cardurile lor de fidelitate. La unele produse poate fi Catena, la altele Plus sau Dona s-ar putea sa-l aiba mai ieftin. Depinde daca si produsul respectiv e la promotie intr-un lant sau nu. As zice ca dintre astea 3 Catena tinde sa fie cea mai ieftina daca folosesti cardul lor. Punkt are preturile intregi mai mici ca celelalte doua iar cu punctele acumulate poti sa iei ulterior alte produse. Sensiblu mi se pare cea mai scumpa, peste astea 3, cu toate reducerile.

| Elena9328 a răspuns:

Sensiblu.

| Nevroza a răspuns (pentru Elena9328):

Mie mi se pare cea mai scumpa farmacie.

| gigite a răspuns:

De obicei investigatia se face personal si nominal: medicamentul X il aveti? si va rog sa-mi spuneti cat costa?, se zice multumesc, se retine pretul, si se merge la aII-a -IDEM si apoi la aIII-a, dupa care concluzia e gata... (intre farm. e o politica de mici si mari preturi la sort. diferite...)

| Nevroza a răspuns:

Catena, daca iti faci card de fidelitate.

| Biancaaaaaaaa a răspuns:

Farmacia Al Shefa