| anonim_4396 a întrebat:

In ce zona a corpului se face vaccinul antitetanos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Vaccinul antitetanos se administreaza intramuscular, de obicei in muschiul deltoid. http://www.i-medic.ro/......lor-adulte

4 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

In fund laughing

| BeatriceMocanu a răspuns (pentru IMC90):

Ce cu tine fa?laughing) n-ai cu cine vorbi si te bagi si tu?

| IMC90 a răspuns (pentru BeatriceMocanu):

Iti fac eu vaccinul in fund daca vreibatting eyelashes

| krysstal a răspuns:

In mana stanga sus, aproape de umar in muschi