| Soniix a întrebat:

In curand imi va veni menstruatia. Ce ar trebui sa am pregatit la mine pentru orice situatie? Funda! love struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Dacă se întâmplă să ai un ciclu mai abundent,iar tu foloseşti absorbante mai mici ca dimensiune există riscul să te pătezi şi te vei face şi de ruşine.
Cu cât un absorbant este mai lung, cu atât creşte nivelul de absorbţie şi protecţie pe care îl oferă, aşa că în zilele cu pricina, e preferabil să porţi un absorbant mai lung, cu aripioare pentru protecţie sporită inclusiv pe părţile laterale.
Absorbantele Always Ultra Night au lungimea maximă de la Always şi aripioare mai mari decât cele obişnuite, pentru a-ţi putea oferi un nivel superior de protecţie.
Aşadar, pentru extra protecţie laterală şi pentru a te proteja împotriva scurgerilor, îţi recomand să foloseşti un absorbant mai lung cu aripioare.
Absorbantele Always Ultra cu aripioare flexibile au la capete o parte specială flexibilă pentru a se mula perfect pe lenjeria ta intimă, oferindu-ţi protecţie maximă mai ales când te mişti.
Te pup!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de unde știi acest lucru, că va veni în curând?
Poartă la tine un tamponel normal, și după ce vine mergi și cumperi din toate gama (de noapte, groase de zi (super-plus), zilnice, etc.) 2-3 din fiecare pentru fiecare zi a menstruației.
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
tampoane/si ceva calmante pentru dureri/multa precautie si evitarea efortului fizic.
O zi frumoasa sa aihappy

| 1Q a răspuns:

Poi un pachet de tampoane, servetele si niste dezinfectatnt pentru maini
FUNDA
?

| Azµre a răspuns:

Un absorbant!

| UrbanViolent a răspuns:

Absorbante mai maricele ca sa eviti senzatia ca te-ai patat tot timpul, servetele uscate, servetele umede ca sa te cureti ori de cate ori schimbi absorbantul, o pereche de boxeri, dezinfectant si gata! esti protejata!

| Anishoara1 a răspuns:

Pai eu cred ca daca ai ma trecut prin asta trebuie sa stiibig grin tampoate in orce caz depinde de cit este de grav dar poti sa ai macar un pachettonguetonguetonguecam asta este important in rest deja tine de igiena servetele si toate asteawinkingtongue

| Soniix explică (pentru Anishoara1):

Pai faza e ca nu am mai trecut prin asta.