| Ð0ℓySh a întrebat:

In data de 4 trebuia sa imi vina cm, dar nu a venit.In 1 mi-am facut un test si era negativ. Ieri m-am trezit si "a venit doar pentru cateva secunde" eram foarte dezamagita, in fine, mi-am facut toaleta de dimineata, mi-am pus un absorbant si m-am pus in pat...toata ziua absorbantele imi erau albe...nicio picatura, pana pe la 8, cand, am vazut pete rozalii, si seara cafenii. Tinand cont ca am avut stari de voma, nu pot manca nimic, daca ma duc in bucatarie si simt miros de mancare, iar ma simt rau, pot sa ma gandesc la o sarcina?
Maine imi fac un test sa vad ce si cum.
Nu pot merge la doctor deoarece nu sunt in tara si nici acte nu am sad, pot merge doar la urgentele, si la mine nu este asa ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testul de pe 1 nu are absolut nici o valoare, dar acum poti face un test de sarcina concludent (din prima urina de dimineata si repetat peste 3 zile daca este negativ). Poti fi insarcinata, mai ales ca sangerarea seamana a implantare de sarcina. Daca testul este totusi pozitiv, va trebui sa mergi la medic pentru a te asigura ca bebelusul e bine si se dezvolta normal.

2 răspunsuri:
| Ð0ℓySh explică:

Buna dimineata, (clar ca e buna pentru mine) acum mi-am facut testul (fiind ora 7), deci, mi-am facut un test clearblue care mi-a indicat o sarcina de 3+ saptamani de la concepere.

| LaviniaT a răspuns:

Buna, s-ar putea sa fi, dar mai sigur fa-ti un test. Daca esti insarcinata primul semn este ca i-ti simti sanii mai tari, la mine asa a fost, asta e primul semn si la multe fete am auzit asta, ca i-si simteau sanii putin mai tari decat inainte.Eu si al meu chiar ne doream si dupa 5 ani impreuna am hotarat sa facem un bebe, mi-am facut 2 teste si cand vroiam sa-l fac pe al 3-lea mi-am dat seama ca sunt, dar totusi mi-am facut testul sa fiu sigura ca e adevarat. Sper sa fie cum i-ti doresti tu.