| mamasit4 a întrebat:

In iunie anul trecut am fost operata la o masea la care am facut puroi. un medic mi-a zis ca nu o imi poate salva si m-a trimis la un altul sa o scoata doar ca al doilea medic mi-a spus ca o putem salva prin operatie. din cate am inteles in la operatie a scos nervii si a acoperit gaurelele cu ceva tratament sau ceva de genubig grin intrebarea este... poate sa inceapa sa ma doara iar maseaua respectiva acum dupa un an?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| deathword24 a răspuns:

Daca tiau scos nervul dintelui respectiv, creierul nu mai primeste informatii de la dinte cand mesteci sau cand te doare, deci daca simti durere sau ceva, medicul ori nu a facut treaba bine, ori nu prea stii tu ce ti s-a intamplat laughing