| anonim_4396 a întrebat:

Un medic neurochirurg bun are satisfactie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Da, are o satisfactie profesionala si intelectuala foarte mare. Faptul ca ii reusesc operatiile, ca intelege din ce in ce mai bine cum functioneaza ce studiaza, valoarea si receptia articolelor pe care le scrie ii dau satisfactii pe care un om fara activitate stiintifica, chiar daca are studii superioare, nu le are toata viata si nici nu le cunoaste. Nu mai trebuie sa-ti spun ca are si bani. Astea sunt valabile insa pentru toti oamenii de stiinta la varf in domeniul lor, e drept ca nu toti au bani in aceeasi masura. Te salut.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, depinde de performante, de pacienti de cit de bun este el ca si chirurg, si de salariu.

| danutzu96 a răspuns:

Are, ca in orice profesie daca iti place ce faci ai si satisfactie.

| drogh a răspuns:

Depinde de mediul unde lucrează şi de salariul cel are.

Răspuns utilizator avertizat