| Akuryo a întrebat:

In timpul liceului datorita stresului slabesc si in vacante ma ingras 2-3 kg, nu sunt grasa, ba din contra, dar mi-au aparut vergeturi pe picioare si nu nu stiu cum sa scap de ele. M-ati putea ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lyza_5707 a răspuns:

Odata aparute vergeturile,din cate stiu eu, nu se poate scapa complet de ele decat prin interventii speciale...dar ca sa previi aparitia altora si marirea celor deja existente, mentine-ti pielea hidratata in permanenta...eu am redus din aspectul neplacut al vergeturilor mele cu crema de galbenele(e ieftina, se gaseste la orice plafar).
sper sa-ti fie de foloshappy

2 răspunsuri:
| danutza_2917 a răspuns:

Trebuie sa ai un regim de viata sanatos, adica sa mananci cat mai sanatos si sa faci si sport. Pe exterior foloseste asta http://aloeveraforever.ro/......ing-lotion si daca vergeturile tale sunt proaspete, adica sunt roz, vor disparea de tot iar daca sunt ca niste cicatrici albe sidefii atunci se vor ameliora. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sa te duci la farmacie, si sa ceri crema pentru. vergeturi.