| anedreaeaaa a întrebat:

In ultima luna au inceput sa imi iasa foarte multe alunite pe picioare, fata, maini.De ce imi apar asa multe, avand in vedere ca am doar 13 ani? Adica doar pe mana am vreo 20.Pe maini, fata si gat am mai multe si pe picioare au inceput sa iasa...De ce? Avand in vedere ca nu stau la soare... Pielea foarte deschisa la culoare are vreo legatura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Mergi la medic sa discuta aceste lucruri cu el. Alunitele in sine nu sunt un lucru rau, dar daca zici ca au aparut asa multe consulta un medic.

2 răspunsuri:
| YzaBella13 a răspuns:

Pai, trebuie sa mergi la medic, poate sa fie ceva grav, alergie nu cred, deci nu astepta sa fie mai rau, asta e parerea mea. Sper ca am ajutat!

| Ju_Nior_Albert_1998 a răspuns:

Cred ca de la soare. si mie mi au iesitt
Funda?