| anonim_4396 a întrebat:

In ultima vreme,uneori,imi pulseaza ceva ca si o vena fix sub ochi,de obicei la cel drept.
Vreau sa stiu cauza.

Mentionez sa spun ca stau extrem de mult pe calculator,dar nu ma dor ochii, ma culc pe la ore in jur de 11 seara si ma trezesc in jur de ora 7.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| viperra a răspuns:

Daca stai pe calculator foatre mult, probabil asta este problema. Daca stai pe PC, incearca sa nu fie intuneric in camera, lasa si si becul aprins sau o lampa, nu e bine ca lumina sa vina in ochii tai doar de la calculator.Incearca sa iei o pauza odata la 40-50 de minute, sa clipesti des si sa te uiti in alta parte, sa te uiti la ceva care e la o distanta mare, pe balcon, la alta casa... ajuta mult.Succes! happy

2 răspunsuri:
| Catalin77945 a răspuns:

Posibil sa ti fe fi spart un vas de sange.

| HLucian a răspuns:

Salut. Poate e vorba de o deficienta de calciu sau magneziu. Hidrateaza-te foarte bine si maseaza din cand in cand zona de sub ochi, sa stimulezi circulatia. De asemenea poti lua suplimente cu magneziu si calciu.