| Ilovebubblegum a întrebat:

In ultimele 2 zile imi vine sa urinez mai des si ma simt putin balonata. O fi din cauza ca imi intarzie putin ciclul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

O răceală sau o infecție urinară. Poți depista infecția cu teste pentru infecție urinară le găsești la farmacie. Sau dacă ai usturime când faci pișu sau faci puțin și des și nu te simți teriminată, etc.
Cel mai bine un control la medic. Dacă nu vrei control fă testul acela. Poți lua Ciprinol 500 Mg o pastilă la 12 ore timp de 7 zile. Multă sănătate.

| Empathizer a răspuns:

Esti absolut sigura ca iti intarzie "doar putin" menstruatia?

| JamieGold a răspuns:

Buna!
In primul rand intarzierea menstruatie lunare este o problema care nu trebuie neglijata, este una din cele mai intalnite simptome in cazul unei afectiuni ginecologice.Cauza acesteia nu ti-o poate spune decat un medic.
Referitor la simptomele tale,e foarte probabil sa fie vorba de o anexita(o raceala la ovare,popular spus) sau de o pielonefrita(raceala la rinichi),in ambele cazuri fiind vorba de o infectie,se trateaza cel mai probabil cu antibiotice, dar, sfatul meu, nu lua nici o pastila, pana nu te duci la medic.Asa vei fi sigura de natura problemei tale si de tratamentul prescris.
O seara frumoasa!