| anonim11_5290 a întrebat:

In ultimul timp am palpitatii destul de des, de cateva ori pe zi si nu inteleg din ce cauza. Poate fi ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Primul pas e sa-ti faci un EKG sa vezi daca e vreo problema cu ritmul inimii. Si ar fi bine sa vezi si un cardiolog.
Palpitatiile pot sa nu aiba nicio semnificatie daca apar la efort, emotii, cand se descarca adrenalina in corp.
http://mymed.ro/palpitaiile.html

| mikynelu a răspuns:

De la fumat

| anonim11_5290 explică (pentru mikynelu):

Nu fumez -.- adica da dar ocazional si asta e ff rar.