| Pitic a întrebat:

In ultimul timp am slabit foarte mult, nu am tinut regim, doar ca nu am avut pofta sa mananc cum mancam inainte, pe la 3 dimineata, si mancam foarte multe dulciuri. Am slabit mult pentru ca pantalonii de anul trecut stau pe mine ca pe gard. mi se pare ca nici fund numai am :l.
nu vreau s amerg la medic sa imi fac analize sau mai stiu eu ce, am prietene mult mai slabe ca mine, dar mie nu imi place sa fiu asa slaba.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Gandeste-te de ce ai ajuns sa nu mai vrei sa mananci, poate te streseaza ceva, exista ceva care te face sa fii asa.de aici porneste apoi poti incepe sa elimini cauza si sa incepi pas cu pas sa elimini efectul.mananca multa carne, cartofi, paste, paine, biscuiti cozonac in loc de ciocolata-iti spun din experienta ca am facut pietre de la multa-plus ca tine de foame si ingrasa fiindca are paine, evita dulciurile concentrate gen ciocolata pura pentru ca nu ajuta nu tin de foame, alterneaza mancarea tot timpul mananca altceva si nu uita daca nu ai sa mananci cu placere cu pofta nu se va depune

| ANDREIAd a răspuns:

Of si eu am avut problema asta. anul trecut din cauza stresului aratam ca o scandura. stadeau pantalonii pe mine ca pe gardul politiei. ma simteam aiurea. am fost si in depresie din cauza asta. du-te la medic daca te simti rau ca nu e de joaca cu asta. eu nu am fost la medic, am trecut singura peste problema asta. nici eu nu prea am pofta de mancare. am luat si vitamine dar degeaba. cea mai buna solutie ca sa te ingrasi e sa mananci.stomacul tau s-a lenevit de asta nu mai ai pofta de mancare. ca sa-ti revii mananca des si putin.eu de un an ma chinui sa-mi revin si abia acum mi-am revenit un pic. mananca asa cum iti spun ca o sa-ti revii si nu sta noapte la televizor etc pana la 12-1 ca e o problema. ai nevoie de odihna multa. daca vrei asculta-mi sfatul daca tu crezi ca e bun. dar daca vezi ca tie rau du-te la medic! big grin