| NowForYou000 a întrebat:

In urma cu 2 luni, intr-o noapte imi facusem o cafea. Am baut doar jumatate de cană. Dupa vreo 3 ore in timp ce stateam in pat, am inceput sa simt niste călduri si respiram cam greu. M-am ridicat si am iesit afara, am zis sa ies la aer. Inima imi bătea foarte tare si respiram greu. Eram sigura ca este un atact de panică, nu? Aceasta a durat aproximativ 1 minut, dupa totul a revenit la normal. Si nu a mai aparut problema asta. O luna mai tarziu, eram la o prietena acasa si mi-a dat un sa beau un pahar de sampanie. Dupa cateva guri, iar am patit la fel. Nu mai puteam sta pe scaun si m-am pus in genuchi pana mi-a dat ea apa cu zahar sa imi treacă. De atunci am zis sa renunt la cafea, alcool si sucuri acidulate. De atunci nu am mai patit nimic. Incepe sa imi bata tare inima si de la emotii, mai ales cand ma sperii de ceva. Dar vreau sa va mai zic ca de cateva zile a aparut alta problema. Nu stiu daca are legatura cu inima... Stateam in pat, pur si simplu nu faceam nimic, stateam pe telefon si am inceput sa simt o durere la mana stanga de la cot in jos (degetele nu ma dor). Nu fac efort, nu fac sport, absolut nimic. Dar pur si simplu durerea a aparut dintr-o data. Nici nu mai puteam tine telefonul in mana. Umarul nu ma doare, doar de la cot. Iar aceasta apare zilnic, de cateva zile. Momentan, chiar NU am posibilitatea sa pot merge la medic. Nu lunile astea. Vreau sa imi spuneti, va rog, e ceva grav? Ce problema am? Cea cu inima de ce a aparut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici un medic daca ar citi asta nu si ar putea da cu presupusul fara niste analize

| cristimihailov a răspuns:

Daca nu poti merge la doctor, ai putea suna unul macar?

Dupa cum pui problema pare serioasa treaba.

Cati ani ai?