| 1Chris1 a întrebat:

In urma cu 3 saptamani am fost la fotbal si nu stiu cum am calcat cu piciorul drept si de atunci ma tot doare cand dau cu piciorul in minge. Cred ca am o mica luxatie. In rest nu ma doare deloc, doar atunci cand il fortez.

Cum as putea sa rezolv problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RoIT a răspuns:

De obicei nu ai facut o luxatie ai facut o intindere de tendon.
Iti recomand cum mi-a recomadat si mie doctorul sa il imobilizez, eu l-am imobilizat cu atele.
Iti recomand sa te opresti din fotbal vreo 3-4 zile si sa stai cu picioru cat mai relaxat daca te duci la scoala un bandaj elastic pe glezna ca sa tina putin.
Am avut si eu problema asta si la fel am facut.
Multa sanatate.