| Marymary05 a întrebat:

Am fost la fotbal si mi-am intis piciorul dupa minge. Piciorul era în aer cand mingea m-a lovit chiar in varf și mi-a întors piciorul in exterior și de atunci ma doare cand vreau sa dau in minge sau daca merg mult pe jos, dar in rest nu. Ce as putea sa fac sa imi treaca. ( M-am lovit acum o lună )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Kobrajeffe a răspuns:

Eventual sa nu mai depui efort si sa il masezi zilnic. Nu mai da in minge cateva zile. Probabil e o mica intindere. Daca te va durea cand calci mergi la medic.