| Andreeaioan115 a întrebat:

In urma unui stres major la 17 ani am rămas cu insomnie cronica,acum au reapărut, lupt și am apelat la psihiatru care mi-a recomandat antidepresive dar acestea mă țin trează și mai tare, mă lupt cronic cu ele, am ajuns sa dorm doar 1 ora pe noapte, vreau sa vă întreb mai exista o soluție? Dau funda. Am 20 de ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
46 răspunsuri:
| ArmmAndArmm a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici eu n am dormit de 2 zile, stau așa prăjeală pe aici. dar eu am 5g de amph in mine, se acceptă rolling on the floor)))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E turc de aia scrie așa, nu scrie ai noștri corect dar-mi-te un străin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu calugare, nu mă bag rolling on the floor

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce străin mă -_- eu m-am născut în Constanța -_- aicia am trăit si m-am născut da sunt turc da aicia m-am născut in România in constanța nu în Turcia și nu mași duce niciodată acolo eu sunt turc din Constanța.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns (pentru anonim_4396):

Am fost plecat în Austria mulți ani la rând am vorbit mult timp Germană lui Hitler sau turcește românește nu aveai cum sa vorbești nu înțelegea nimeni românește erau și de ai noștri acolo da oamenii erau în treaba lor nu aveam treaba cu ei viața lor.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Uite unde era open mind ce sa zic ești prea deștept rău de tot

| Violleta2022 a răspuns:

Doar un psihiatru te poate ajuta!
Cere o internare in spital!

| nukeyly a răspuns:

Nu cu pastile chimice si fornetti love omega 3 rezolvi baiul din instalatie trebuie sa gasesti un "mecanic" priceput care sa-ti repare / explice "rotita rupta", cand intelegi asta te repari singura! instant, omul e o masinarie de neinteles inca.
Si-a zis: sa se face lumina si asa a fost.
Deci: mecanic!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar acestea mă țin trează și mai tare. Nu te țin ele, aceasta este interpretarea ta.
am ajuns sa dorm doar 1 ora pe noapte. Dacă reușești să dormi o oră, e perfect deocamdată. Să mărești de la o zi la alta cu un minut.
Dta nu ai depresie, ai presie.
mai exista o soluție? Întrebare pusă greșit.
O soluție nu există în sine. Poți crea o soluție pentru tine, cu efort propriu.

| Aditu94 a răspuns:

Esti nefututa de faci asa...mai slabeste lesa si ai sa vezi o schimbare.

| bluerose7 a răspuns:

Somnifere

| Silwian a răspuns:

Nu te ai saturat de postat atîtea întrebări ....De ce nu încerci să ti faci un cerc de prieteni?! Sa ti faci un iubit?! Pari o persoana singuratică și te chinui singura!

| Law223 a răspuns:

Creierașul pentru noi e o mină de aur, dar când e stricat ajunge doar o mare povară crying

( Uitați-vă la întrebările fetei și ve-ți înțelege... )

| Andreeaioan115 explică (pentru Law223):

De ce spui asta? Dacă nu știi cât am suferit din cauza acestui tip mai bine nu vorbi!

| Law223 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Îmi pare rău... sper să primești ajutor necesar și să fi bine happy
... ar trebui să se sesizeze cineva, care te poate ajuta.

| Sophieka a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu te supara ca ma bag...Dar la spitalele de psihiatrie din stat...Mai bine nu. Doamne Fereste!

Mai repede sa recurga la consultatii si terapii din partea unui terapeut bun.